تست و بررسی پژو 205 وارداتی؛ پیرمرد محبوب فرانسوی

خیر.گارانتی 206 تیپ 3 با ریمپ به هیچ وجه باطل نمیشود دلیل این امر این است که با خریداری پروگرمرهای اورجینال ت

توسط مدیر سایت در 6 اردیبهشت 1402

خیر.گارانتی 206 تیپ 3 با ریمپ به هیچ وجه باطل نمیشود دلیل این امر این است که با خریداری پروگرمرهای اورجینال توسط ما ماژول خودروهای کمپانی ایرانخودرو نیز به مجموعه اضافه شده بنابراین بدون باز شدن ایسیو و یا تعویض هی قطعه سخت افزاری تنها از راه پورت OBD یا دیاگ اطلاعات ایسیو 206 تیپ 3 از ناحیه کالیبراسیون خوانده شده، سپس بر روی PC ها به ریمپ، شبیه سازی و بهینه سازی آن ها پرداخته و در نهایت به ایسیو خودرو منتقل میشوند. از ابتدا تا سال 1391 ایسیوهای والئو J34 معروف به والئو شیاری با دریچه گاز برقی روی 206 تیپ 3 ارائه شدند.داموس ایسیو فوق دارای 800 عدد مپ کنترلگر موتور هستند که با دسترسی به اکتان بالا میتوانند موثر واقع شدند اما در مواجه به اکتان پایین ایسیوهای والئو j34 دچار کپ کردن مکرر، استارت سرد صبگاهی، تاخیر دریچه گاز آزار دهنده و کپ ابتدای حرکت میشوند.ایسیو والئو جی 34 پژو 206 تیپ 3 بعد از چند سال کارکرد دچار قلع مردگی برخی از آی سی ها میشود و نیاز به اورهال نیز دارد.ایسیو 206 تیپ 3 دارای انواع مختلف کروز ساپورت و جانسون است. چرا با وجود علاقه مندان و طرفداران زیـاد حمایت ها از اتومبیلرانی و موتور سواری کم هست؟

زیرا در پژو 206 نیز که پس از 205 به بازار معرفی شد هم این مشکل وجود دارد. با وجود اینکه حدودا 20 سال از عرضه این خودرو در بازار کشور میگذرد، این روزها پژو 205 به خودرویی محبوب در میان علاقهمندان به خودرو تبدیل شده است. نمای جلو این خودرو به دلیل حفظ اصالت، شباهت زیادی با سایر تولیدات پژو این لینک دارد. در واقع این خودرو مدل 1983 بوده که جزو اولین سری از تولیدات 205 بهشمار میرود و در برخی از قسمتها از جمله طراحی داخل کابین و نوع پیشرانه، تفاوتهایی با سایر 205های موجود در بازار دارد. جرارد والتر (Gérard Welter) طراح خودرو مشهور فرانسوی، مسئولیت طراحی نسخهی سه در پژو 205 را برعهده داشت و آن ادامه مطلب را GTi نامید. لانچیا در دهههای 70، 80 و 90 میلادی نمونههای متعددی را برای گرفتن تاییدیه FIA و شرکت در مسابقات رالی طراحی کرد که شاید استراتوس، فولویا HF و دلتا S4 و اینتگراله مشهورترین آنها باشند.

برای گرفتن تاییدیه از FIA اما باید این خودرو به صورت شهری نیز عرضه میشد. رنو دو سری از توربو را به بازار عرضه کرد که نمونه اول برای گرفتن تاییدیه FIA بود و بسیار نزدیک به نمونه رالی، اما نمونه دوم با پسوند2، در حقیقت بسیار شهریتر بود و کابینی سادهتر و راحتتر داشت و برای فروش در تیراژی بیشتر و به مشتریانی ساخته شد که علاقه به راندن خودرو در شرایط روزمره داشتند. یـا یک مورد ساده دیگر : شما قصد تقویت یک موتور 1800 سی سی انژکتوری ساخت شرکت پژو ( مورد استفاده درون خودروی پژو 405 و خانواده خودروهای مبتنی بر این خودرو ) را… از نظر فرم بدنه 405 بهطور رسمی فقط در 2 گونه سدان و استیشن تولید شده است؛ اما از همان 2 نمونه، گونههای متفاوتی منشعب شده است که با توجه به نوع پیشرانه و امکانات رفاهی با حروف و اسامی متفاوتی شناخته میشوند که البته در برخی بازارها نیز همانند کشورمان دارای نامهای متفاوتی هستند.

که این موضوع به عنوان یک آپشن مهم در آن زمان شناخته میشد. پژو 205 به دلیل بهرهگیری از طیف متنوعی از پیشرانهها توانست توجه بسیاری از مصرفکنندگان را به خود جلب کند و به عنوان خودرویی موفق در همان ابتدای راه شناخته شود. برای شکست دادن بامو M3، مرسدس بنز با همکاری کازورث سدان خانوادگی و متوسط خود یعنی 190E را به یک سلاح مرگآور بدل کرد. با این حال این 037 بود که توانست آئودی را در دوران اوجش شکست دهد و آخرین خودرو دیفرانسیل عقب فاتح مسابقات رالی لقب بگیرد. به همین دلیل تمامی توان مهندسان پورشه برای ساخت یک خودرو به کار گرفته شد تا پیچیدهترین و مدرنترین خودرو جهان ساخته شود. این خودرو در مسابقات بسیار موفق ظاهر شد و توانست پا به پای بامو و مرسدس بنز پیش رود. پنجرههای جانبی بزرگ نیز از دیگر ویژگیهای بارز در طراحی ظاهری این خودرو است که میدان دید مناسبی را برای راننده و سرنشینان فراهم کرده است. تنها با بزرگتر شدن ابعاد چراغها و نشان تجاری پژو با ابعاد بزرگتر، ظاهری متفاوت و جذاب برای این خودروی کوچک رقم خورد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد نمایش پیوند لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن