سود خود را با این 5 نکات مربوط به پوشاک مردانه دو برابر کنید

کڵاو:یا کلاه زنان کُرد بسیار قشنگ و زیباست، این کلاه را از مقوا و به شکل استوانه کوتاهی درست میکنند و روی آن

توسط مدیر سایت در 19 اردیبهشت 1402

کڵاو:یا کلاه زنان کُرد بسیار قشنگ و زیباست، این کلاه را از مقوا و به شکل استوانه کوتاهی درست میکنند و روی آن را با پارچه مخملی رنگین «معمولاً گلی یا سبزسیر» میپوشانند و بعد روی آن را با پولکهای رنگین یا طلایی و گلابیونهای زرین، مزین میسازند. او در سال ۱۹۷۴ نخستین مارک لباس مردانه و یک سال بعد اولین مجموعه لباس زنانهاش را معرفی کرد. در سال ۲۰۱۲ کمپانی منگو از آن سیسیل کوئتیل مالک برند ولوتاین شکایتی دریافت کرد مبنی بر اینکه دو مدل از کیفهای دستی خود را از طرح وی دزدیدهاست، با وجود این شباهت او دعوی را در دادگاه از دست داد و مجبور به پرداخت جریمهای بیش از ۶۰۰۰ یورو به منگو شد، کوئنتیل در وبلاگ شخصی خود ادعا کرد که میخواهد علیه این حکم ناعادلانه درخواست دادگاه تجدید نظر بدهد همچنین منگو نیز به این ادعا در صفحهٔ طرفداران خود در فیس بوک واکنش نشان داد.

پوشاک، بدن را از گرما و سرما و دیگر مخاطرات موجود در طبیعت حفظ میکند. در سال ۲۰۱۰، او اولین هتل خود واقع در برج خلیفه (در دبی) با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجو آرمانی است را افتتاح کرد و انتظار میرود که به زودی، یک هتل دیگر در میلان افتتاح کند. قطعه دیگر پوشش یونانیان که هیماتیون (Himation) نام داشت عمومن رنگی انتخاب میشد که زنان از رنگهای شاد و درخشان و در تئاتر و مراسم رسمی این رداها با رنگهای تیرهتر و با تنوع رنگی بیشتر استفاده میشد. پیروی یونانیان از فرمهای شناخته شده و فراگیر همچون شکلهای بدوی، ساده و با عناصری همراه با جذابیت، گیرایی و جلب توجه سبک شرقی با استفاده از الگوهایی از دل اساطیر و معماری و سفالینههایشان خود را به کاملترین نمونههای لباس پوشی آن دوره تبدیل کرده بود تا برای قرنهای متمادی مورد استفاده و الگوبرداری اقوام مختلف و از جمله رومیها قرار بگیرد. در طول قرنهای هفدهم تا بیستم میلادی فرهنگ بومی ارمنیان فریدن تأثیرات خواسته و ناخواستهٔ بسیاری را از فرهنگ و هنر ایرانی پذیرفتهاست. در مراسم سوگواری از هیماتیون به رنگ قهوهای و بدون کمربند استفاده میکردند. مردان جوان و فلاسفه آن را بدون کیتون میپوشیدند که در آن صورت یک کمربند چرمی در زیر میبستند.

تیم گان در مصاحبهای با Elle Decor سوتساپلای را برندی عالی و مقرونبهصرفه معرفی کرده و آن را جزو لیست ۱۲ چیز که نمیتواند بدون آن زندگی کند قرار داده است. سوتساپلای لباس ورزشکاران المپیک هلند را در پکن ۲۰۰۸، ونکوور ۲۰۱۰، لندن ۲۰۱۲ و ریو ۲۰۱۶ طراحی کرده است. و توسط بخش ورزشی یاهو بهعنوان بهترین لباس در مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک لندن ۲۰۱۲ معرفی شد . کفش پلاستیکی با رنگ و طرحهای گوناگون، در سرتاسر افغانستان متداول است، و در بسیاری از مناطق نوعی دمپایی چرمی که «چَپلی» نامند، مرسوم است. هاکوپیان موفق به دریافت بیش از ۳۰ جایزه بینالمللی و ۲ جایزه ملی شده است. دوخت شلوار کردی یا پاتول بدین ترتیب است که دهانهای تنگ و بدنهای گشاد دارد و به جای کمر انتهای آن را که گشادیش بیش از دوبرابر یک شلوار معمولی است با بندی که دخین نامیده میشود و از توی قسمت تا شده آن لیفه گذشته میبندند و از کمر به پایین که وا را داخل پاتول کرده و بند پاتول را روی ان میبندند. شیلوار یا پارچه، دامن پر چینی است که در پوشش دخترها نارنجی و یا زردرنگ بوده و در خانمها نیز به رنگ قرمز و از پارچه مخملی تهیه میشد و حاصل دوخت آن لباسی با چین بسیار زیاد و خوشحالت میشد.

بانوان نورستانی نوعی ساقپوش زیر دامن یا جامهای (bāźü) بلند و فراخ میپوشند که با کمربندهای بافتهشده (niśte) جمع میشود و در پشت شانهها و پایین آستین با ترکیبی از تکهدوزیهای سرخ و سیاه تزئین داده میشود. این صفحه آخرینبار در ۶ سپتامبر ۲۰۲۱ ساعت ۰۴:۲۱ ویرایش شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱ ساعت ۰۸:۳۸ ویرایش شدهاست. این شرکت در سال ۱۹۸۵ توسط طراح اسپانیایی؛ آرماندو لاساوکا در بارسلون تأسیس شد و در سالهای نخست فعالیت خود، تنها بر تولید لباس مردانه، (به ویژه پیراهن) متمرکز بود. چهرهای که این شرکت برای تبلیغ پوشاک مردانهٔ خود به عنوان مدل انتخاب کرد جرارد پیکه فوتبالیست اسپانیاییتبار است. با گذر زمان، کار این شرکت توسعه پیدا کرد. امروزه شرکت آرمانی شامل ۲۰۰۰ مرکز فروش جهانی با فروش سالیانه بیشتر از یک میلیارد دلار است. این یک مقالهٔ خرد درباره یک طراح لباس ارمنی است. این یک مقالهٔ خرد درباره یک طراح مد است. چوخه: نیمتنهای پنبهای یا پشمی است که در ناحیه سقز، بانه و مریوان به آن «که وا» میگویند و در سنندج و کرمانشاه و نیز در میان کردها آن را «چوخه» مینامند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اینجا کلیک نمایید لطفا از صفحه ما بخواهید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن