پرسش یادگیری تقویت خودرو خود را سنگ کنید؟ این را بیاموزید

زمانی که تولیدکنندگان و تأمین کنندگان سوخت نفت به خوبی تثبیت شدند، به پیمانکاران ساختمانی پیوستند تا در دولته

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

زمانی که تولیدکنندگان و تأمین کنندگان سوخت نفت به خوبی تثبیت شدند، به پیمانکاران ساختمانی پیوستند تا در دولتها برای ساخت جادههای عمومی لابیگری کنند. صنعت خودرو نیز از سوی جبهههای بوروکراتیک مورد حمله قرار گرفت و مقررات جدید آلایندگی و «مقرارت CAFÉ» شروع به کاهش حاشیه سود سه شرکت بزرگ (تولیدکنندگان خودرو) کرد. خواستار جنگ علیه اتومبیل شد و اتومبیل را به خاطر ویرانگری شهرها مورد تمسخر قرار داد و گسترش آن را به یک بیماری تشبیه کرد. در این بخش از این جستار فهرستی از نمونه شهرهایی را که «بدون خودرو» تلقی میشوند یا سیاستهایی را در حمایت از تحقق به یک «شهر بدون خودرو آرمانی» را اتخاذ کردهاند را میتوانید ببینید. هنگامی که عصر موتور در کشورهای غربی در آغاز قرن بیستم فرا رسید، بسیاری از روشنفکران محافظه کار با افزایش وسایل نقلیه موتوری در جادهها مخالفت کردند. تصادفات وسایل نقلیه موتوری ۳۷٫۵ درصد از مرگ و میرهای تصادفی در ایالات متحده را تشکیل میدهند و تصادفات رانندگی به عنوان یکی از عوامل اصلی مرگ و میر تصادفی در این کشور بوده. از این رو، هزینه رانندگی خودرو در ایالات متحده تحت حمایت کسب و کارها و دولت است که هزینه جادهها و پارکینگ را پوشش میدهد. در مواردی که با از دست دادن سیگنال یا اشکالات مختلف ارتباط ماهوارهای با جیپیاس قطع شود مانند عبور از دره یا تونل، با استفاده از ناوبری کور که با استفاده از سنسورهای ژیروسکوپ و شتابسنج که به وسیله نقلیه متصل هستند میتوان مسیریابی را انجام داد. سامانهٔ ناوبری خودرو (انگلیسی: Automotive navigation system) بخشی از سامانهٔ کنترل خودرو یا یک سامانهٔ سومشخص است که با اضافه کردن آن به خودرو، مسیریابی و پیداکردن محل را برای خودرو امکانپذیر میسازد. هنگامی که جهتیابی مورد نیاز باشد مسیریابی میتواند موقعیت را محاسبه کند. ماتریکس اپوکسی مورد استفاده برای تیغه موتور فن طراحی شدهاست که در برابر سوخت جت، روانکاری، و باران آب نامناسب است و رنگ خارجی در قطعات کامپوزیت برای به حداقل رساندن آسیب نور نور ماوراء بنفش نوربرت پرفورمنس اعمال میشود. در کشورهایی مانند ایالات متحده، زیرساختهایی که استفاده از خودرو را ممکن میسازد، مانند بزرگراهها، جادهها و پارکینگها توسط دولت تأمین میشود و از طریق منطقهبندی و الزامات ساخت و ساز حمایت میشود. از آن به بعد امکانات دیگری شامل رادیو موج افام (۱۹۵۲)، پخش سیدی (۱۹۸۴)، سامانههای ناوبری، یکپارچهسازی تلفن و بلوتوث و کنترل گوشیهای هوشمند مانند کارپلی و اندروید اوتو اضافه شدند. این سامانه نسبت به تعلیق پراید از پایداری و عملکرد بهتری برخودار است و بر خلاف پراید، میل موج گیر و میل کششی به صورت مستقل از هم میباشند. این سامانه تا سال ۱۹۵۰ فقط دارای یک رادیو ساده موج ایام بود. از جمله کسانی بود که به این نگرانیها توجه کرد، به طوری که یک قرن بعد تنها یک کشور وجود داشت که زنان در آن از رانندگی منع شده بودند. برد دلونگ، نویسنده کتاب دهه پرشور بیست، خاطرنشان کرد که «بسیاری دیگر در خارج از کارخانه فورد صف کشیدهاند تا شانسی برای کار در آنچه که به نظر میرسد (برای کسانی که به سرعت خط مونتاژ اهمیتی نمیدهند) یک کار بینظیر با وجود داشتن ویژگی اتلاف کننده انرژی و زمان بوده داشته باشند».

از دهه ۱۹۷۰ میلادی، ترویج خودرو بهطور فزاینده ای به ویژگی برخی محافظه کاران تبدیل شد. از دهه ۱۹۷۰، نورنبرگ، آلمان، راهروهای ترافیکی اصلی را به صورت مرحلهای بستهاست و مرکز شهر نورنبرگ عمدتاً به منطقهای بدون خودرو تبدیل شدهاست. در کشورهای دارای خودروسازان بزرگ، مانند ایالات متحده آمریکا یا آلمان، درجه خاصی از وابستگی به خودرو ممکن است برای اقتصاد در سطح کلان اقتصادی مثبت باشد، از آنجایی که اقتصاد کلان به تولید خودرو نیاز دارد، تقاضای شغل و درآمد مالیاتی نیز افزایش مییابد. اگرچه مسافران در اتومبیلها در هر سفر یا در واحد زمان یا مسافت، کمتر از سایر کاربران حملونقل خصوصی مانند دوچرخهسواران یا عابران پیاده جان خود را از دست میدهند. زنان متأهل وارد نیروی کار شدند و خانههای دو خودرویی با ورودی خصوصی و گاراژها به امری عادی تبدیل شدند. این خودرو دنیایی خصوصی بود که امکان فانتزی و فرار را فراهم میکرد و پاولی پیشبینی میکرد که این پدیده از نظر اندازه و ظرفیتهای فناوری رشد کند. در این مدل، پارکینگها و شبکههای حملونقلی در پیرامون شهر ایجاد خواهند شد تا امکان پارک خودرو در مناطق پیرامونی و مرزی شهر و استفاده از خدمات پارک سوار و حملونقل عمومی برای شهروندان فراهم شود. شیوهٔ نامگذاری الفبایی منسجم برای ستونهای خودرو، امکان استفاده از ارجاعدهی مشترک در تمام گفتگوهای طراحی و ارتباطات منتقدانه را فراهم میکند. حتی در صورت عدم وجود یکی از ستونها در طراحی بدنه، این ستونها در نظر گرفته میشوند؛ در مواردی که بخش گلخانه (محدودهٔ پنجرهها) شامل یک شکاف میان پنجرهها یا درها بدون وجود یک سازهٔ پشتیبان عمودی در آن موقعیت باشد، برای نامگذاری سایر ستونها، آن ستون ناموجود «رد میشود». همانطور که همه ما دیده ایم، خودروهای حرفهای به شیوهای غیر معمول از خودروهای موجود، به صورت بال پرنده باز و بسته میشوند. جدا از این مسئله که پیرو مشکلات فوق آلایندگی خودرو فراتر از حالت عادی میرود و کارایی پیشرانه کاهش پیدا می کند، گاها هزینه های سنگینی برای تعمیر و یا تعویض این قطعات صرف می شود و در صورت متقبل شدن هزینه های فوق باز هم بعد از مدتی به علت نبود بستر مناسب سوخت و افزودنی های استاندارد ایرادات فوق دوباره پدیدار میشوند. با گذشت زمان، خودرو فراتر از یک وسیله حمل و نقل یا نماد وضعیت اجتماعی تبدیل شدهاست و به موضوعی مورد علاقه و سبک زندگی در میان بسیاری از مردم جهان تبدیل شدهاست و از ماشینها به دلیل زیبایی هنری و طرز ساختشان، عملکردشان و همچنین مجموعههای وسیعی از فعالیتهایی که فرد میتواند با ماشین خود در آن شرکت کند، قدردانی میکنند. اَمپلی فایر لامپی در این مورد با مشکلاتی روبرو هست. اما بعد از ورود خودروهای انژکتوری به بازار، عملکرد سیستم سوخت و جرقه در این خودروها بشدت محدود شد و از آنجا که بحث آلایندگی مورد توجه خودروسازان قرار گرفته بود، استفاده از دریچه گازهای برقی نیز رواج یافت تا بطور کلی ارتباط راننده با موتور به شیوه نوربرت پرفورمنس غیرمستقیم تبدیل گردد. یکی دیگر از سؤالاتی که در مورد تقویت موتور یک ماشین باید بدانید، این است که قدرت ماشین به چه چیزی بستگی دارد.

به طور مثال در کامیون های ولو سوئد قطعات سخت افزاری خاصی وجود دارند که مانع دسترسی به اطلاعات فلش یا ایپرام ایسیو خودرو می شوند و به علت تحریم های اعمال شده علیه کشورمان باید با راهکارها، تهمیدات و لینک هایی که به مرور زمان با آن ها آشنا شدیم به خوبی به مشکلات فوق فائق بیاییم. در چنین حالتی اگر بخواهید ماشینتان را فروشید، باید به دنبال مشتریهای خاصی برای آن باشید. اگر خودرو را برای استفادههای معمول میخواهید، مثلاً به سرکار بروید، خریدهای خود را به منزل ببرید و… بر اساس اداره آمار اروپا، اگر ایمنی به عنوان کمترین تلفات به ازای هر مسافت مسافر سنجیده شود، خودرو یکی از وسایل حمل و نقل کمتر ایمن است. فیلتر ذرات دیزل (DPF - Diesel Particulate Filter) سامانه ای است که برای حذف ذرات دیزل یا دوده از گازهای خروجی موتورهای دیزل طراحی شده است.توجه بفرمایید در برخی وسایل نقلیه فرانسوی سیستم فوق FAP نیز نامیده میشود. یکی از قطعات مهم در خودروهای امروزی قطعه ECU یا همان کامپیوتر خودرو میباشد که تقریبا اکثر رفتارهای خودرو را کنترل و تنظیم میکند. همچنین متاسفانه صنعت فوق در کشور ما ایران مملو از خودروهای تجاری غیر استاندارد، قدیمی و گاها بی کیفیت چینی شده و وسایل نقلیه استاندارد و به اصطلاح پرمیوم (Premium) از برندهای معتبر مانند ولو، اسکانیا، مان و مرسدس بنز با مشکلات عدیده مربوط به سیستم های SCR، DPF، ادبلو، سیستم های پیشرفته کنترل آلایندگی و کاتالیست خودرو مواجه هستند. زمانی که پارکینگ شهری کمتر از قیمت منصفانه است و جادهها عوارضی ندارند، بیشتر هزینه استفاده از وسیله نقلیه از طریق درآمد عمومی دولت که یارانهای برای استفاده از وسایل نقلیه موتوری است، پرداخت میشود. این افزایش میانگین زمانی به دلیل ازدحام ترافیک و افزایش فاصله بین خانه و محل کار ناشی از گسترش شهری است. این شرایط اقتصادی به ویژه در طول دهه ۱۹۲۰ میلادی معتبر بود، زمانی که تعداد خودروها در سراسر جهان بهطور میانگین سالانه افزایش یافت، این افزایش همچنین در طول توسعه اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم نیز رخ داد. در طول دهه ۱۹۲۰ میلادی، دوچرخهها به تدریج به عنوان اسباب بازی کودکان در نظر گرفته شدند و تا سال ۱۹۴۰ میلادی، اکثر دوچرخهها در ایالات متحده برای کودکان ساخته شدند. ظهور فرهنگ خودرو در قرن بیستم میلادی، عمدتاً از طریق فیلمهای بلاکباستر، نقش فرهنگی مهمی در سینما ایفا کرد. ایالات متحده در سال ۱۹۰۷ میلادی، ۴۵۰۰۰ خودرو تولید کرد، اما ۲۸ سال بعد، در سال ۱۹۳۵ میلادی، این میزان تقریباً ۹۰ برابر شد و به ۳٬۹۷۱٬۰۰۰ رسید. ۲۱ مرداد ۱۴۰۱. دریافتشده در ۲۸ مرداد ۱۴۰۱. این خودرو تا سال ۱۳۹۹ با موتور روآ سال محور عقب بوده و از سال ۱۴۰۱ با موتور XU7 پلاس محور جلو میباشد. برای افراد ۵ تا ۳۴ ساله در ایالات متحده، تصادفات وسایل نقلیه موتوری علت اصلی مرگ و میر است و هر سال جان ۱۸۲۶۶ آمریکایی را میگیرد. برخی از وسایل نقلیه دیزلی در درجه اول برای سفرهای کوتاه به طور مثال پخش لبنیات در سطح شهر استفاده می شوند و بنابراین بندرت به دمای استاندارد که کامپوننت regen نیاز دارد می رسند در نتیجه با گذشت زمان DPF از تجمع خاکسترهای باقی مانده متاثر می شود خواه درست بازسازی شود یا نه.

پرداختهای کاربران وسایل نقلیه موتوری به میزان ۲۰ تا ۷۰ سنت به ازای هر گالن بنزین کمتر از هزینههای دولتی مربوط به استفاده از وسایل نقلیه موتوری است. برخی از پیشرفتها در خردهفروشی تا حدی به دلیل استفاده از خودرو است، مانند رشد سوپرمارکت، خرید سریع فست فود، و همچنین خرید خواربار فروشی از پمپ بنزین. انتشار گازهای مضر مانند مونوکسید کربن، ازن، دیاکسید کربن، بنزن و ذرات معلق میتواند به موجودات زنده و محیط زیست آسیب برساند. اندازه این یارانه از یارانههای فدرال، ایالتی و محلی برای نگهداری زیرساختها و کرایههای تخفیف دار برای حمل و نقل عمومی ممکن است به غلط و بنظر کوچکتر بیاید. در چندین کشور - اعم از پردرآمد و کم درآمد - دوچرخهها موقعیت خود را حفظ کرده یا دوباره به دست آوردهاند. اَمپلیفایرها به چهار صورت مونو، دو کانال، ۴ کانال یا ۶ کانال طراحی میشوند همچنین بر اساس طراحی انها کلاس های متعدد از جمله کلاس های A,AB,D,H دسته بندی می شوند. از فیبرهای ابتدایی میتوان یک ورق بافته دو طرفه ایجاد کرد، به عنوان مثال یک توری با یک تکه ۲/۲. یک گونهشناسه تصویری که نشاندهندهٔ انواع مختلف طراحی ستون C در خودروها است. ارقام تلفات جاده ای در کشورهای توسعه یافته نشان میدهد که تلفات تصادفات اتومبیل از سال ۱۹۸۰ میلادی کاهش یافته. برخی از کشورها بهطور قابل توجهی نرخ کل مرگ و میر را کاهش ندادهاند که برای مثال در تایلند نرخ مرگ و میر در سال ۲۰۰۷ میلادی به ۱۲۰۰۰ رسید. در سال ۱۹۹۹ عمده سهام AMG توسط شرکت دایملر کرایسلر خریداری و عملاً تحت نظارت شرکت دایملر کرایسلر درآمد و در سال ۲۰۰۵ پس از خرید تمام سهام آن رسماً با نام فعلی قسمتی از شرکت چند ملیتی دایملر آگ گردید که مقر فعلی آن در شهر آفالترباخ در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع میباشد. در پی آن در سال ۱۷۸۴ میلادی یک خودرو با موتور بخار توسط مهندس اسکاتلندی جیمز وات ساخته میشود، که از کارایی چندانی برخوردار نبود. مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به پیک خودرو ارسال میشود یا در آن قرار میگیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده­ی فرستنده اطلاعات است. مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به پیک خودرو که به واسطه­ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکههای اجتماعی و باقی رسانهها منتشر میشود، با خود این افراد است و پیک خودرو مسئولیتی در قبال آنها ندارد. شاید برای خوانندگان عجیب باشد که چگونه میتوان به این نتایج رسید. در تیونینگ فنی میتوان به تعویض و یا تقویت قطعات مختلفی در خودرو اشاره کرد که با هم مواردی را در زیر بررسی خواهیم کرد. به «اقتصاد خودرویی عالی» اشاره کرد. فروش خودرو در سال ۱۹۷۳ میلادی با فروش ۱۴٫۶ میلیون دستگاه به اوج خود رسید و تا یک دهه دیگر به سطوح قابل مقایسه این زمان نرسید. با رونق اقتصاد دهههای ۱۹۵۰ میلادی و ۱۹۶۰ میادی، فروش خودرو بهطور پیوسته رشد کرد و از ۶۰۰۰۰۰۰ دستگاه در سال در ایالات متحده به ۱۰۰۰۰۰۰۰ دستگاه رسید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن