چگونه عینک شنا را بهتر از هر کس دیگری آموزش دهیم

در سمت دیگر این تقسیم بندی کریستال نشکن قرار دارد. کریستال نشکن که شباهت زیادی به شیشه دارد، بخاطر تکنولوژی ا

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

در سمت دیگر این تقسیم بندی کریستال نشکن قرار دارد. کریستال نشکن که شباهت زیادی به شیشه دارد، بخاطر تکنولوژی استفاده شده در فرآیند تولید قیمت بیشتری دارند و گرانترند. برای پیشگیری از این التهاب و داشتن دیدی مناسب در هنگام شنا کردن میدانید که باید از عینک شنا مخصوص استفاده کنید. این صفحه آخرینبار در ۲ مهٔ ۲۰۲۲ ساعت ۱۸:۳۳ ویرایش شدهاست. میزان انرژی مصرفی در این نوع شنا در هر ساعت حدود۵۰۰ تا۶۰۰ کالری است. این موضوع تنها به شنا در استخر محدود نمیشود. موضوع بعدی در دستهبندی انواع عینک شنا اصل به رنگ لنز عینک مربوط است. ماسک شنا رایجترین مدل در بین فریمهای موجود در بازار است. فاصله لنز با چشم شناگر در این مدل بسیار کم است که به سرعت باعث خستگی چشم شناگر میشود و برای مسابقات مناسبت است. مهمترین مزیت این گروه از لنزها، سبکی آنها می باشد. وجود خش بر روی لنزها، کیفیت دید شما را در زیر آب بسیار کم می کند. اصلی ترین نکته در رابطه با طول عمر خاصیت ضد بخار بودن لنزها، روش صحیح بهره گیری از عینک شنا می باشد که در مطالب جداگانه اي به انها خواهیم پرداخت. پوشش ضد بخار بکاربرده شده در این نوع عینک ها زودتر از سایرعینکهای شنا خاصیت خود را از دست می دهند. This c᠎ontent has be᠎en ​done ᠎wi th t he he᠎lp of GSA Content ᠎Generator ​DE MO!

در هنگام خرید عینک شنا باید به ویژگیهای لنز توجه کرد، به نکاتی از قبیل ضدبخار بودن، ضد خش بودن و ضد UV بودن لنزها حائز اهمیت است و در انتخاب عینک شنا تاثیرگذارند. این لنزها سبکاند، و کیفیت آنها با پولی که پرداخت میکنید و شرکت سازنده ارتباط مستقیمی دارد. این دسته از لنزها به علت مقاومت بالا کمترین آسیب و خش را متحمل میشوند. البته به جزء این دو دسته، عینک های دیگری مانند عینک شنای سوئدی و عینک بدون بند نیز وجود دارد. عینک بدون بند شنا حاوی دو لنز و تعدادی چسب پزشکی است. به دلیل تنگ بودن بند تعبیه شده در عینک که به جهت عدم نفوذ آب به داخل آن عموما به طور دائمی مورد استفاده قرار نمی گیرد. از چسب ها برای اتصال عینک به پوست اطراف چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد.نصب و برداشتن این نوع عینک بسیار سخت است. این مایوها از جنس کربن است و باعث بیشتر شدن سرعت شنا میشوند.  Th is  post has be᠎en written by GSA C​ontent  Gen​erat᠎or Demoversion᠎!

نفس نفس زدن بیش از حد برای نگه داشتن نفس در زیر آب باعث میشود که دیاکسید کربن در خون کم شود و در نتیجه کم شدن متوالی هوشیاری به موجب بیهوشی میشود. هرچقدر که کیفیت لنز پلی کربناتی بالاتر باشد، دیر تر خط میافتد و کیفیت دید زیر آب دیرتر کاهش مییابد. در مرحلهای از حرکت پا که باعث پیشروی و جلو رفتن شناگر در آب میشود، پاها باید چرخش خارجی داشته باشد، پای قیچی، پای کرال و پای دلفین پایین رونده مجاز نیست. البته باید دانست که این پل هم تا حدی میتواند عینک را برای صورتتان اندازه کند و اگر زیاد بزرگ یا کوچک باشد، تأثیر چندانی نخواهد داشت. ویژگی بارز این مدل، فاصله بین لنز تا چشم شناگر است. ولی از آنجایی که از درزگیر چندان مناسبی در پوشش دور چشم برخوردار نیستند؛ موجب نفوذ آب به داخل عینک و تشکیل بخار در شیشه عینک می شود. در تمام طول مسابقه (به جز در هنگام برگشت) بدن شناگر باید بر روی سینه قرار داشته باشد و از آغاز نخستین دستی که پس از استارت و برگشتها زده میشود شانهها با سطح آب در یک راستا باشند. لنزهای شفاف نور طبیعی را از خود عبور میدهند و برای محیطهای کمنور مناسبند و بیشتر در فصل زمستان مورد استفاده قرار میگیرند.

آب استخر سرشار از مواد شیمیایی از جمله کلر است، برای همین استفاده از عینک شنا در حین حضور در استخر برای سلامتی چشم ضروری است. هنگامی که قاب آن بر روی چشم قرار می گیرند؛ بر روی پوست اطراف حدقه چشم مکش کمی ایجاد می کند. عینک های مسابقه ای با درزگیری مناسبی که در دور حدقه چشم ها دارند باعت مکش پوست در این قسمت ایجاد فشار بر چشم می شوند. این مکش سبب راحتی شناگر می شود. همیشه این سؤال از طرف والدینی که علاقهمند هستند فرزندشان شنا یاد بگیرد عنوان میشود، که چه موقع باید آموزش شنا را شروع کرد. قویترین اثر: گاز CR و استفاده از آن در سال ۱۹۵۶ به دلیل اثراتی که باعث استفراغ مداوم و ممکن است منجر به مرگ شود، متوقف شد. هر وقت نگهدار باید زمانسنج خود را با علامت استارت بهکار اندازد و با پایان کار شناگر خط خود، آن را متوقف سازد. شناگر هرنوع شنا را باید ۱/۴ مسیر شنا پوشش بدهد. عینک های مسابقه ای را معمولا شناگران حرفه ای در هنگام مسابقات مورد استفاده قرار می دهند. تمام این کارها با استفاده از اپلیکیشنهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در گوشیها انجام میشود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن