8 عادات بسیار کارآمد لوازم شنا و تفریحات آبی

قلعه هوشاپ در طول تاریخ بارها ویران شده و مورد بازسازی قرار گرفته است و بنایی که امروز میبینید، تفاوت بسیاری

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

قلعه هوشاپ در طول تاریخ بارها ویران شده و مورد بازسازی قرار گرفته است و بنایی که امروز میبینید، تفاوت بسیاری با دژی دارد که توسط معماران دوره اورارتویی ساخته شده بود.قلعه فعلی هوشاپ در سال ۱۶۳۴ میلادی، به دستور حاکم محلی وان (ساری سلیمان بیگ)، برای ایجاد امنیت احداث شد و از بخشهای مختلف آن میتوان دو مسجد، سه حمام، شیرهای آب، چندین منزلگاه، برجهای محافظتی، سراچههایی برای نگهبانی، سه حیاط مجزا و زندانهای زیرزمینی را نام برد. این هتل ها با چندین رستوران و کافی شاپ و بخش های گردشگری تجهیز شده اند و میهمانانشان را از همه چیز بی نیاز کرده اند. این پارک از پارکینگ، بوفه، سرویس های بهداشتی، کافی شاپ و غیره برخوردار است. قلعه کاووس تپه دارای دو بخش کاخ امپراتوری اورارتو و قسمت پایین قلعه است که هریک دارای بناهای متفاوتی نظیر معبد، برج پادشاهان، انبارها، مخازن و حرمسرا بودهاند. تاریخ وان از دوره اورارتو آغاز میشود؛ زمانی که بهعنوان پایتخت این حکومت انتخاب شد. این مدرسه به همت شخصی به نام بهزاد خان احداث شده است و به دوره شاه سلیمان صفوی (1026-1073ش) بر می گردد. مدرسه نواب در سال 1086 هجری به دستور یکی از سران صفوی در دوره شاه سلیمان به نام بهزاد خان ساخته شد.

گفته میشود که حکاکیهای اولیه روی این کتیبه اثر داریوش بزرگ است و بعدها در دوره خشایار شاه، نوشتههایی به سه زبان فارسی باستانی، بابلی و عیلامی روی آن حک شده است. این بنای سنگی عظیم توسط تمدن اورارتو ساخته شد و در زمان خود، یکی از بزرگترین قلعههای سنگی ترکیه به شمار میآمد.در نزدیکی قلعه وان، کتیبهای بر فراز صخرهای به ارتفاع ۲۰ متر از «خشایار شاه» با قدمتی از دوره هخامنشیان وجود دارد؛ کتیبهای که تنها یادگار این سلسله باشکوه در خارج از مرزهای کنونی کشور است. وان در شرق ترکیه، در نزدیکی استانهای غربی ایران قرار دارد و در سالهای اخیر تبدیل به یکی از مقاصد برتر و محبوب گردشگری در میان ایرانیان شده است. گروه دوم کلیساها به مرکزیت کلیسای مریم مقدس در بین سالهای ۱۰۰۳ تا ۱۰۲۱ میلادی توسط پادشاه واسپوراکان ساخته شدهاند. در سفر به جزیره آدیر بازدید از صومعه سنت جورج ارامنه را از دست ندهید؛ صومعهای که در سال ۱۳۰۵ ساخته شد، در سالهای ۱۶۲۱ و ۱۷۶۶ گسترش یافت. جزیره آختامار با ۷۰۰,۰۰۰ متر مربع مساحت، دومین جزیره بزرگ از چهار جزیره موجود در دریاچه وان به شمار میآید که کلیسای ارمنی صلیب مقدس با قدمتی از قرن دهم میلادی در آن واقع شده است؛ کلیسایی که دیوارهای خارجی آن مزین آثار هنری است.

برای بازدید از قلعه وان بهتر است در غروب آفتاب به این مکان بروید تا منظره شگفتانگیزی از دریاچه وان و مناطق اطراف آن را تماشا کنید. برای سفر به شهری چنین وسیع با خیابانهای بسیار و مناطق مختلف بهتر است با جغرافیای خیابانهای معروف و کاربردی مشهد آشنا باشید. بعد از اینکه با انواع تفریحات آبی در کیش آشنا شدید، بد نیست با زمان مناسب برای استفاده از این تفریحات هم آشنا شوید. به لحاظ وجود گمرک و ارتباط بازرگانی از دیرباز نزد بازرگانان ایرانی و خارجی به دروازه اروپا آوازه داشتهاست و اهالی این شهر به واسطه بندری بودن، بسیار زودتر از دیگر نقاط ایران با دستاوردهای غرب آشنا شدند. اگرچه وان شهر کوچکی است، وجود جاذبههای طبیعی و تاریخی متعدد در کنار مراکز خرید مدرن و پارکهای آبی، این شهر را تبدیل به مقصدی مطرح در کنار دیگر شهرهای توریستی ترکیه نظیر استانبول، آنتالیا و کوش آداسی کرده است.وان به شهر قلعهها شهرت دارد؛ شهری که در گذشتههای دور یک شهر اعیاننشین ارمنی بود و قدمت آن به حدود ۷,۰۰۰ سال قبل از میلاد بازمیگردد. سرسرههای اُپارک توسط یک شرکت کانادایی و با استفاده از بالاترین استانداردهای جهانی طراحی و اجرا شده است و مجموعه تاسیسات این پارک با مدرن ترین تجهیزات و سیستم فنی کار میکند.

Post w as gen᠎er᠎at​ed by GSA​ Content Generato r DE MO!

جلیقه شنا یکی از ضروری ترین و معروف ترین وسایل بادی است که برای شنای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو می توان در فرصت کم بزرگ ترین توپ بادی را نیز راه اندازی کرد و از داشتن آن لذت برد. توپ بادی وزن کمی دارد و به راحتی جا به جا می شود. خرید آنلاین و قیمت بهترین انواع استخرهای بادی و استخر توپ سایز … استخرهای بزرگ با امکان تولید هشت نوع موج مصنوعی در فضای ۶,۰۰۰ مترمربعی، دریاچه مواج در فضایی بزرگ با ساحل مصنوعی، استخر کودکان با عمق ۴۵ سانتیمتر، سرسره گرداب و تخته دایو با ارتفاع بالا باعث شده است که پارک آبی آزادگان با دیگر استخرهای شهر تفاوت زیادی داشته باشد. آب دریاچه وان بهدلیل همین شوری بالا حتی در فصل زمستان و دمای منفی سه درجه سانتیگراد نیز یخ نمیزند. دریاچه وان در اثر فوران آتشفشان و مسدود شدن مسیر یک رودخانه به وجود آمده است و شوری آب آن بهدلیل وجود نمکهای سولفید و سایر نمکهای معدنی، ۶ برابر آب اقیانوس است. دریاچه وان هر ساله از تعدادی از مسابقات ورزشی از جمله قایقرانی میزبانی میکند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن