مزایای چادر مسافرتی

بهتر است روزها به باغ گیاهشناسی مراجعه کنید تا بتوانید انواع گیاهان کوچک و بزرگ آنجا را به خوبی دیده و تشخیص

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

بهتر است روزها به باغ گیاهشناسی مراجعه کنید تا بتوانید انواع گیاهان کوچک و بزرگ آنجا را به خوبی دیده و تشخیص بدهید و توضیحات قرار گرفته در کنارش را بخوانید. پارک طبیعی هفت حوض بخشی از منطقه طبیعی خلج بوده که همیشه گردشگران برای کوهنوردی و گشت و گذار به آنجا مراجعه می کنند. این پارک از بهترین جای دیدنی در مشهد محسوب می شود و توصیه می شود در سفر به مشهد بازدید از آن را فراموش نکنید. سد چالیدره از مشهورترین مکان های دیدنی مشهد است که در ده کیلومتری مشهد قرار دارد. پارک در هفت کیلومتری مشهد قرار گرفته و حدود 570 هکتار مساحت دارد. این پارک از جاهای دیدنی اطراف مشهد است که حدود ۸۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و درختان بلند و سرسبز آن مکانی زیبا و دلپذیر برای گردشگران را فراهم کرده اند. پس از آنکه این درختها قدری نشو و نما کرد، ماردها جوانههای درختان را با دست در خاک فرو میبرند و هر یک از جوانهها جوانههای دیگری را بیرون میدهد ولی تپوریها نمیگذارند جوانهها بهطور طبیعی برویند بلکه آنها را بهم نزدیک کرده گره میزنند و بعد این ترکهها دارای برگهای ضخیم میگردد تمام این زمین را فرو میگیرد.

در ضمن تزییناتی که در بوستان بسیج انجام شده و درختان سرو، کاج، زیتون، افرا و اقاقیا که در اطراف آبنمای میان این بوستان زیبا قرار دارند باعث طراوت بیشتر در آن اطراف شده است. امکانات مذهبی بسیار زیادی در بوستان بسیج مشهد قرار دارند که بعضی عبارتند از: نمازخانه، مسجد، قرائت خانه، کتابخانه مذهبی و… در این پارک می توانید بعضی تفریحات مشهد را تجربه کنید و روزی به یادماندنی را برای عزیزانتان رقم بزنید. شکل کلی باغ شبیه به گل بنفشه است و همچون این گل در هشت گلبرگ، هشت نوع باغ را در بر گرفته است. ویژگی های یک چادر مسافرتی خوب این است که نوع پارچه به کار رفته از حجم کمی برخوردار باشد اما در عین حال کاملا ضد آب و مقاوم باشد ، طریقه جمع کردن و بستن آسان باشد ، نوع میله های چادر مسافرتی عصایی و یا میله های اتوماتیکی که در آن به کار رفته درجه یک باشد تا در هنگام باز و بسته شدن آسیب نبیند , ارتفاع زیاد و قابل حمل و نقل باشد , سبک و کم حجم باشد که در سفر به راحتی جا به جا شود و از طول عمر بالایی برخوردار باشد . اما با رشد تکنولوژی، گسترش شبکه اینترنت جهانی و گوشی های هوشمند، خرید تورهای مسافرتی تنها با چند کلیک ممکن شد.

در مدل های 2 نفره این چادر می توانید با خیالی راحت در شرایط جوی گوناگون همچون وزن باد شدید تر به راحتی در آن ها بمانید اما چادر های مسافرتی گنبدی که گنجایش بیشتری دارند، مقاومت بسیار عالی نخواهند داشت و در برابر وزش باد شدید نمی توانند مقاومت کنند. قطعا چادر مسافرتی یک گزینه فوق العاده برای سفر و استراحت در طول مسیر به شمار می رود. آن هایی که خودشان دارای باغ می باشند نیز در طول هفته از هر فرصتی استفاده کرده و به آنجا می روند. در هر شرایطی و با هر همسفری شما باید در سفر احساس آرامش و امنیت داشته باشید. در سال های اخیر پارک و بوستانی نیز در ورودی هفت حوض افتتاح شده که با تعبیه آلاچیق ها و انواع امکانات رفاهی شرایطی برای اتراق خانواده ها و طبیعت گردان فراهم کرده است. آنها در زمان فرخان بزرگ پایتخت خود را از مناطق مرکزی طبرستان به سارویه منتقل کرده و تا سال ۷۶۱ میلادی، یعنی در زمان خلافت منصور عباسی و خودکشی اسپهبد خورشید، آخرین فرمانروای دابویی، به حکومت پرداختند. بوستان بسیج از مکان های گردشگری مشهد محسوب می شود و به افرادی که به دنبال لوکیشن عکاسی هستند، پیشنهاد می شود.

جاهای دیدنی طرقبه بیشتر به روستاها و مناطق گردشگری مثل چالیدره، روستای تاریخی کنگ، نغندر، روستاهای مایان، حصار، ارغند و غیره و مراکز خرید معروف است. در نتیجه وجود این خدمات و امکانات تفریحی و گردشگری علاقه مسافران به سفر به این شهر دو چندان شدهاست. حال از آنجایی که جنس چادر از برزنت هست، باعث می شود تا نور به میله ها نتابد و عمر بیشتری کنند. مشهدی ها آخر هفته ها خودشان را به رستوران ها و روستاهای دیدنی طرقبه و شاندیز و مناطق موجود در آن ها میهمان می کنند. قرارداد رژی بهانهای به دست مردم داد تا اعتراض خود را به هرج و مرج و فساد با قیامی در مخالفت با واگذاری این امتیاز ابراز کنند. با این حال آن دسته از گردشگران و مشهدی ها که معمولا برای کوهنوردی یا اتراق کردن در منطقه خوش آب و هوای خلج رهسپار می شوند با این بقعه به خوبی آشنا هستند. منطقه طرقبه و شاندیز چند سالی است که جزو شهرستان بینالود به شمار می رود ولی هنوز مشهدی ها و غیر مشهدی ها آن را از مشهد می دانند. فرهاد اول اشکانی آماردیها را در خاراکس (گرمسار)، در نزدیکی گذرگاه دروازههای کاسپین که ماد را به پارت متصل میکند، ساکن کرد. Con te nt w​as generated  by GSA  C on᠎tent Gener​ator DEMO.

آخرین مطالب